Jedan dan u produženom boravku

Raspored aktivnosti tokom dana s djecom u produženom boravku

Dnevni plan rada organiziranog produženog boravka oganiziraju učiteljice odgojne grupe prema potrebama i mogućnostima djece. Dan u produženom boravku ispunjen je sadržajima koji imaju za cilj cjelokupan razvoj te uvažavanje individualnih potreba i interesa svakog pojedinog djeteta. Ovaj pregled služi kao vremenski okvir i kratak uvid u aktivnosti koje se odvijaju u produženom boravku.

6:30 – 7:30

Jutarnje dežurstvo  

dolazak djece,

razmjena informacija dežurnog radnika s                          roditeljima, 

zajedničko druženje djece svih odgojnih grupa,

igre po slobodnom izboru djece,

            Aktivnosti provodi dežurni radnik. 

7:30 – 8:00

odlazak u prvu smjenu uz pratnju učiteljice PB, 

prelazak u odgojne grupe,

 

8:00 – 9:00

pripreme za doručak, higijena djece, 

doručak,

Sedmični jelovnik objavljen je na web situ ustanove kao i na tv prezentaciji u garderobnom prostoru objekta. Doručak traje od 8:30 do 9:00 sati. U periodu doručka, nisu dozvoljene odlasci i dolasci u objekat ustanove. Ukoliko dijete dolazi kasnije, doručkuje kod kuće.

9:00 – 12:00

prelazak u grupu PB-a, 

jutarnje okupljanje i razgovor oko realizacije                    dnevnih obaveznih aktivnosti, 

realizacija dnevnih obaveznih aktivnosti                            (pregled  i završavanje domaćih                                            zadataka,ponavljanje i utvrđivanje, individualni              pristup svakom djetetu), 

realizacija dnevnih dodatnih aktivnosti po                        Planu i programu za PB (kreativne radionice,                  društvene igre, čitanje knjiga i                                              enciklopedija,  slušanje muzike, sportske                          aktivnosti, šetnje, posjete…), 

10:00h-10:30h prva užina,

priprema djece za školu( higijena,                                        presvlačenje), 

odlazak i dolazak djece iz škole u pratni                            učiteljice PB 

Dužina boravka na zraku zavisi o dobi i                              mogućnostima djece te vremenskim uslovima.

12:00 – 13:30

pripreme za ručak, higijena djece, njega, ručak

priprema za ručak, higijena, 

ručak, higijena poslije ručka, 

odlazak i dolazak djece iz škole u pratni                            učiteljice PB

13:30 – 16:00

realizacija dnevnih obaveznih aktivnosti (                          pisanje domaćih zadataka;prva smjena,                            individualni pristup svakom djetetu) 

vježbanje i utvrđivanje u skladu sa školskim                    Planom i programom, 

dolazak djece iz škole u pratnji učiteljice PB, 

ručak (za djecu iz međusmjene), higijena, 

realizacija dnevnih obaveznih aktivnosti                            (pisanje domaćih zadataka,individualni pristup              i rješavanje problemskih zadataka), 

15:30h-16:00h užina,

16:00 – 17:00

realizacija dnevnih dodatnih aktivnosti po                        Planu i programu za PB, 

slobodne igre djece, 

odmor, 

odlazak djece i razmjena informacija sa                            roditeljima,

17:00 – 18:00

Poslijepodnevno dežurstvo

spajanje djece PB-a sa ostalim grupama

odlazak djece kući.

Zadnje novosti

Budite u koraku sa nama
Čestitke

Bajramska čestitka s obavještenjem

Neka toplina zamijeni hladnoću, radost nek otjera tugu, svemu ružnom nek izbriše se trag i nek vam čak i mrzak danas bude drag. Bajram šerif mubarek olsun Svim korisnicima usluga, poslovnim partnerima i radnicima islamske vjeroispovijesti u ime “BH” Centra Predškolske ustanove Sarajevo i u

Saznaj više »
Obavjesti

Periodični upis djece

Poštovani roditelji, Želimo vas obavijestiti da je vrijeme za periodični upis djece u naše vrtić. Periodični upis je važan korak kako bismo ažurirali naša slobodna mjesta i osigurali kontinuitet kvalitetne brige za vaše najmlađe. Vrata naših vrtića su otvorena za sve vaše upite ili potrebe

Saznaj više »
Scroll to Top