Jedan dan u vrtiću

Raspored aktivnosti tokom dana s djecom

Dnevni plan rada organiziraju odgojiteljice odgojne grupe prema dobi, potrebama i mogućnostima djece. Dan u vrtiću ispunjen je sadržajima koji imaju za cilj cjelokupan razvoj te uvažavanje individualnih potreba i interesa svakog pojedinog djeteta. Ovaj pregled služi kao vremenski okvir i kratak uvid u aktivnosti koje se odvijaju u vrtiću. 

6:30 – 7:30

dolazak djece

razmjena informacija dežurne odgojiteljice s                    roditeljima 

zajedničko druženje djece svih odgojnih grupa

igre po slobodnom izboru djece 

            Aktivnosti provodi dežurna odgojiteljica. 

7:30 – 8:00

Djeca prelaze u svoje  odgojne grupe.

8:00 – 9:00

pripreme za doručak, higijena i njega djece,                    doručak 

Sedmični jelovnik objavljen je na web situ ustanove kao i na tv prezentaciji u garderobnom prostoru objekta. Doručak traje od 8:30 do 9:00 sati. U periodu doručka, nisu dozvoljene odlasci i dolasci u objekat ustanove. Ukoliko dijete dolazi kasnije, doručkuje kod kuće. 

9:00 – 12:00

jutarnje grupno okupljanje, pozdravljanje,                        dogovor oko aktivnosti

igre (individualne i grupne)    

aktivnosti vođene od strane                                                  njegovatelja/odgajitelja 

aktivnosti prema slobodnom izboru djece 

od 10:00 – 10:30 prva užina

pripreme za izlazak na igralište, šetnja

igre na vanjskom prostoru 

Dužina boravka na zraku zavisi o dobi i mogućnostima djece te vremenskim uslovima.

12:00 – 13:00

pripreme za ručak, higijena djece, njega, ručak

13:00 – 14:30

priprema za dnevni odmor, dnevni odmor 

Dužina spavanja zavisi  o dobi i potrebama svakog djeteta

14:30 – 16:00

postepeno ustajanje, higijena i njega djece,  

igre po izboru djece, priprema za užinu 

od  15:30 do 16:00 sati užina

16:00 – 18:00

Poslijepodnevno dežurstvo

slobodne igre po izboru djece,

postepeno spajanje grupa djece, 

odlazak djece, razmjena informacija s                                roditeljima

Zadnje novosti

Budite u koraku sa nama
Čestitke

Bajramska čestitka s obavještenjem

Neka toplina zamijeni hladnoću, radost nek otjera tugu, svemu ružnom nek izbriše se trag i nek vam čak i mrzak danas bude drag. Bajram šerif mubarek olsun Svim korisnicima usluga, poslovnim partnerima i radnicima islamske vjeroispovijesti u ime “BH” Centra Predškolske ustanove Sarajevo i u

Saznaj više »
Obavjesti

Periodični upis djece

Poštovani roditelji, Želimo vas obavijestiti da je vrijeme za periodični upis djece u naše vrtić. Periodični upis je važan korak kako bismo ažurirali naša slobodna mjesta i osigurali kontinuitet kvalitetne brige za vaše najmlađe. Vrata naših vrtića su otvorena za sve vaše upite ili potrebe

Saznaj više »
Scroll to Top