Kolektivni godišnji odmori

Poštovani korisnici naših usluga,

Iako ste već bili obaviješteni o kolektivnom godišnjem odmoru naših radnika na početku školske 2023/24. godine putem oglasne ploče vrtića, želimo vas još jednom podsjetiti na to.

Od 1. do 22. jula tekuće godine, naši vrtići “SAN” Stari Grad i “CICIBAN” Novi Grad bit će privremeno zatvoreni.

Od 22. jula do 11. avgusta tekuće godine, privremeno će biti zatvoreni naši vrtići “AN-NUR” Hadžići i “VOGOLINO” Vogošća.

S tim u vezi, roditeljima nudimo dvije mogućnosti:

  1. Umanjenje mjesečne obaveze: Prema članu 57. i 58. Pravilnika o prijemu i boravku djece u ustanovi, imate pravo na umanjenje mjesečne obaveze ako vaše dijete pauzira zbog korištenja godišnjeg odmora jednom tokom školske godine, u trajanju od najmanje 30 dana. Ako još niste iskoristili ovo pravo, sada možete to učiniti. Molimo vas da kroz modul “Zahtjevi” dostavite obrazac Z-3, najkasnije do dana početka godišnjeg odmora objekta ustanove.
  2. Korištenje alternativnog vrtića: Ukoliko ste već iskoristili pravo na umanjenje ili ne želite koristiti to pravo, te želite da vaše dijete nastavi pohađati alternativni vrtić iz naše grupacije, molimo vas da najkasnije do petka, 30.6.2024. godine (za korisnike vrtića “SAN” i “CICIBAN”), odnosno do petka, 19.7.2024. godine (za korisnike vrtića “AN-NUR” i “VOGOLINO”) do 16:00 sati, kroz modul “Upiti” dostavite “obavijest za korištenje alternativnog vrtića”. Obavijest treba sadržavati ime i prezime djeteta, datum rođenja, naziv matičnog vrtića te naziv alternativnog vrtića koji želite da dijete pohađa.

S poštovanjem,

Eldin Ždralović, direktor

Scroll to Top